Mida näitab Motichecki klientide töötajate kõrge kaasatus? Analüüsime Motichecki klientide tulemusi.
Tänapäeva konkurentsitihedas ärimaailmas on töötajakogemus (EX) muutunud organisatsiooni edukuse kriitiliseks teguriks. Ettevõtted, kes seavad oma töötajate heaolu ja kaasatuse prioriteediks, saavad vastutasuks kõrgema tootlikkuse, väiksema tööjõu voolavuse ja parema majandustulemuse. Kuid milline näeb välja edukas töötajakogemus praktikas? Sukeldume andmetesse ja vaatame, millised trendid ilmnevad organisatsioonide näitel, kes kasutavad järjepidevaks töötajakogemuse jälgimiseks Motichecki tarkvara. Vaatame lähemalt, milline on
- Kõrge tulemuslikkusega organisatsiooni anatoomia
- Parandamist vajavad valdkonnad: mida töötajakogemuse andmed meile veel räägivad?
- Kõrgete töötajakogemuse tulemustega ettevõtete tunnusjooned
Kasutatud andmed sisaldavad ligi 5000 inimese vastuseid igapäevastale küsimustele kümnetes valdkondades ja pärinevad 2024. aasta augustist.
Kõrge tulemuslikkusega organisatsiooni anatoomia
Kõrge tulemusikkusega organisatsioonidpaistavad silma töötajate kaasatuse võtmevaldkondades. Neid ettevõtteid iseloomustab tugev juhtimine, sügavalt juurdunud usalduskultuur ja selge kooskõla töötajate väärtuste ning ettevõtte missiooni vahel. Vaatame lähemalt:
1. Kaasatus ja usaldus: edu nurgakivid
Kaasatus (88%) ja usaldus (86%) on kõrgeimalt hinnatud kategooriad, mis näitavad, et nendes organisatsioonides tunnevad töötajad tugevamat seotust tööga ja nad usaldavad oma juhte. Selline kõrge kaasatus pole juhuslik – see on teadlike strateegiliste sammude tulemus, hõlmates endas selget suhtlust, tunnustamist ja arenguvõimaluste pakkumist.
Ettevõtted, mis saavutavad kaasatuse osas nii kõrgeid tulemusi, loovad keskkondi, kus töötajad tunnevad, et neid väärtustatakse ja nende hääl on kuulda. Organisatsioonid mõistavad, et usaldus on vastastikune – näidates üles usaldust oma inimeste vastu, suureneb töötajate pühendumus ja tulemuslikkus.
2. Juhtimine ja kultuur: töötajate rahulolu alustalad
Kategooriates nagu juhtimine (85%) ning inimesed ja kultuur (85%), on tulemused sama muljetavaldavad. Kõrged protsendimäärad neis valdkondades peegeldavad tugevat ja tõhusat juhtimist ning positiivset organisatsioonikultuuri. Need ettevõtted seavad juhtide arendamise prioriteediks ja tagavad, et juhid pole mitte ainult juhid, vaid ka mentorid ja eeskujud.
Inimeste ja kultuuri tähtsustamine näitab, et need organisatsioonid on loonud töökeskkonna, kus väärtustatakse mitmekesisust, soodustatakse koostööd ja kuuluvustunnet. Selline kultuur ei teki üleöö – pidevalt nähakse vaeva, et väärtused peegelduksid igapäevatöös.
3. Missioon ja väärtused: eesmärgi ja soorituse harmoonia
Missiooni ja väärtustekategooria (84%) kõrge tulemusega ettevõtted oskavad edukalt selgitada oma töötajatele, millised on organisatsiooni eesmärgid. Kui töötajad näevad, kuidas nende töö panustab suuremasse eesmärki, on nad rohkem motiveeritud ja kaasatud. Organisatsioonid, mis selles valdkonnas silma paistavad, muudavad oma missiooni ja väärtused millekski enamaks kui lihtsalt sõnadeks seinal – nad integreerivad need igapäevastesse tegevustesse ja otsustesse.
Parandamist vajavad valdkonnad: mida töötajakogemuse andmed meile veel räägivad?
Isegi kõrge tulemuslikkusega organisatsioonides on valdkondi, mis vajavad tähelepanu. Järjepidev õppimine ja täiustamine ei tohiks olla võõras ka neile ettevõttetele.
1. Tulemuslikkus ja tunnustamine: motivatsiooni säilitamine
Tulemuslikkuse ja tunnustamise kategooria tulemus (83%) näitab, et need organisatsioonid toimivad hästi, kuid tunnustuse ja tasustamise osas on võimalik veelgi paremini hakkama saada. Tunnustamine suurendab kaasatust ja ettevõtted, mis pidevalt toovad esile oma töötajate panust, kogevad suuremat motivatsiooni ja lojaalsust.
2. Tööprotsessid ja õppimine: võimalus kasvamiseks
Tööprotsessid ja autonoomia (80%) ning õppimine ja areng (79%) näitavad, et kuigi töötajad on üldiselt rahul, ihkavad nad rohkem autonoomiat ja isiklikke arenguvõimalusi. Ettevõtted, kus keskenduvad nende valdkondade täiustamisele, suudavad kasvatadatöörahulolu ja töötajate hoidmist.
Karjääri- ja arenguvõimalused aitavad tagada ka, et inimesed oleksid valmis tulevasteks väljakutseteks.
Lahendamist vajavad probleemid: komistuskivid töötajakogemuse loomisel
On mitmeid kriitilisi väljakutseid, millega ka tugevad organisatsioonid täna rinda pistavad
1. Vaimne tervis: kasvav probleem
Vaimse tervise kategooria (77%) tulemused näitavad, et selle väljakutsega seisavad silmitsi ka juhtivad organisatsioonid. See on valdkond, mis vajab kiiret reageerimist, eriti kuna vaimne tervis muutub üha olulisemaks osaks meie tööelus.
Edumeelsed ettevõtted investeerivad vaimse tervise ressurssidesse, pakuvad tugisüsteeme ja loovad töökultuuri, kus vaimsest tervisest räägitakse avatult ja sellega seotud väljakutseid peetakse olulisteks.
2. Sisekommunikatsioon ja ajajuhtimine: varjatud produktiivsuse tapjad
Sisekommunikatsioon (74%) ja ajajuhtimine (73%) on valdkonnad, kus paljudel organisatsioonidel on arenguruumi. Ebaefektiivne suhtlus võib tekitada arusaamatusi, vähendada rahulolu ja tulemuslikkust. Samas kehv ajajuhtimine võib töötajaid üle koormata ja soodustada läbipõlemist.
Nende probleemide lahendamiseks on vaja strateegilist lähenemist, näiteks paremate suhtlustööriistade rakendamist, protsesside täpsustamist ja ajajuhtimiskoolituste pakkumist töötajatele.
3. Kompensatsioon: organisatsioonide Achilleuse kand
Kompensatsioon (72%) on madalaima tulemusega kategooria, mis toob välja kohad, kus organistsioonid võivad olla väga haavatavad. Isegi kõige kaasatumad töötajad võivad muutuda rahulolematuks, kui nad tunnevad, et nad ei saa oma töö eest õiglast tasu.
Tipptalentide meelitamiseks ja hoidmiseks peavad organisatsioonid regulaarselt üle vaatama oma kompensatsioonipakette, et need oleksid konkurentsivõimelised ja väärtustaksid töötajate panust.
Kõrgete töötajakogemuse tulemustega ettevõtete tunnusjooned
Selliseid kõrgeid töötajakogemuse skoore saavutanud organisatsioonidel on tavaliselt mitmeid ühiseid jooni.
1. Töötajakeskne juhtimine: Neid ettevõtteid juhivad juhid kes tõeliselt hoolivad oma töötajate heaolust ja on pühendunud positiivse töökeskkonna loomisele. Juhtimine ei seisne mitte ainult visiooni seadmisel, vaid ka inimeste arendamisel, kes selle visiooni ellu viivad.
2. Tugev kultuur: Hästi määratletud ja laialdaselt omaks võetud ettevõttekultuur on nende organisatsioonide tunnus. Nad mõistavad, et kultuur on liim, mis hoiab organisatsiooni koos ja motiveerib töötajaid oma parimat tulemust saavutama.
3.Pühendumine ja pidev täiustamine: Need ettevõtted pole kunagi rahul olemasolevaga. Nad analüüsivad regulaarselt töötajate tagasisidet, võrdlevad end tööstusharu standarditega ja püüavad end parandada seal, kus neil on arenguruumi. See pidev täiustamise soov hoiab neid töötajakogemuse valdkonnas parimate seas.
4. Heaolu loomine kui strateegiline fookus: Töötajate heaolu, sealhulgas vaimne tervis, on kõrgeim prioriteet. Need ettevõtted pakuvad terviklikke heaoluprogramme, vaimse tervise toetust ja võimaldavad töötajatel säilitada head töö- ja eraelu tasakaalu.
5. Läbipaistvus ja õiglus: Kõrge tulemuslikkusega organisatsioonid on läbipaistvad kompensatsiooni, karjäärivõimaluste ja organisatsiooniliste muudatuste osas. See läbipaistvus loob usaldust ja suurendab kaasatust.
Kuhu edasi?
Motichecki andmed, näitavad, et kuigi paljud ettevõtted teevad töötajate kaasamise ja kogemuse võtmevaldkondades erakordset tööd, on siiski väljakutseid, millega tuleb tegeleda. Keskendudes pidevale täiustamisele sellistes valdkondades nagu vaimne tervis, suhtlus ja kompensatsioon, saavad need organisatsioonid veelgi parandada oma töötajakogemust ja seeläbi saavutada suuremat ärilist edu.
Kokkuvõttes on edukad need ettevõtted, kes mitte ainult ei kuula oma töötajaid, vaid astuvad reaalseid samme heaolu parandamiseks. Tulevikueelis on neil, kes seavad oma inimesed esikohale, luues keskkondi, kus töötajad saavad kasvada, edu saavutada ja end tõeliselt väärtustatuna tunda.
Samal teemal:
Uudishimu, julguse ja hoolika planeerimise tähtsus innovatsiooni soodustava keskkonna loomisel
Töötajad soovivad vaimselt tervet ja toetavat töökohta enam kui palgatõusu