Aaretekaart juhtidele: idufirma heaolurakendus paneb häbelikud eestlased kaasa rääkima

Categories

Seekord kajastame blogis Johanna Adojaan ja Pille vestlust FoundME.io  podcastis

podcast

 

Juhtimiseksperdi ja töötajate heaolu kraadiva ja kaardistava juhtimistööriista Moticheck kasvu- ja müügijuhi Pille Parind-Nisula sõnul on kasvuettevõtte edukuse jaoks ülioluline oma meeskonna rahulolu lähedalt tunnetada – tema arvates tuleks töötajatelt iga päev küsimusi küsida.

On küsimusi, ettevõtte tüübist ja valdkonnast olenemata, mida on juhil ebamugav küsida või mille jaoks juht ei pruugi aega leida, ent mis ei ole selle võrra kuidagi vähem olulised.

“Kui inimestel on tunne, et nad on päriselt kaasatud ja sellest midagi sõltub, siis nad ei väsi kaasa rääkimast – lõppude lõpuks on see nende elu,” kinnitas idufirma Moticheck müügi- ja kasvujuht Pille Parind-Nisula.

Erinevas vallas paljude erinevate küsimuste küsimine aitab juhil avastada pimenurgad ja ka täiendavad võimalused ning nüansid, millega saab ettevõttet edukamaks teha ning inimeste heaolu suurendada.

Motichecki kasvu- ja müügijuht jutustas, kuidas üks üllatav nüanss, mis on tulnud välja just Eesti ja Soome turul on see, et inimesed on siin Põhjamaades nii palju tagasihoidlikud, et koosolekul tiimi ees oma ettepanekuga välja tulemine on tihti meeletu väljakutse, ent kui töötajatel on võimalik sama teha lihtsalt ja kirjalikult ilma esinemiseta, siis on inimestel ikka hästi palju ideid.

Parind-Nisula sõnul peavad ka praegust tüüpi arenguvestlused kindlasti jääma ning juhiga üks-ühele kohtumist ei asenda ka ükski kõige parem tehnoloogia. Ometi sõltub aga äri ja selle jätkusuutlikus just sellest, kas töötajad jaksavad ja tahavad ettevõttes olla, nii et sellele tuleks palju tähelepanu suunata. “Ajad on muutunud keerulisemaks ja me peame oma inimeste eest oluliselt rohkem hoolt kandma,” kinnitas ta.

Samuti ei tohi unustada ka juhte endit. “Juhina tuleks eelkõige ikka endale hapnikumask pähe panna, sellest saab kõik alguse,” toonitas Parind-Nisula.

Kuula intervjuust ka seda, mida tööelu kaardistamine üldse tähendab, kuidas tagasiside küsimisega praktilisuse piiridesse jääda, kes on nende suurimad konkurendid ning millised on juhtimiseksperdi nõuanded alustavale idufirma juhile, aga ka meeldetuletused kogenenud juhile.

Intervjuud juhtis Johanna Adojaan.

Kuula saadet siit.