7 põhjust, miks startupid peaksid igapäevaselt tööelu kaardistama

Categories
startups

Idufirmade argipäeva kuuluvad muutused ja kannapöörded, millega tiimi liikmetel tuleb kohaneda. Muudatuste juhtimisel kiire kasvuga ärides on edu tagamiseks vältimatu meeskonna heaolu jälgimine. Põhjused töötajate hinnangute dünaamika jooksvaks monitoorimiseks on järgmised:

 

  • Reguleerimata keskkond, kus protsessid pole paika loksutatud ja fookus muutub tihti, tekitab paljudes frustratsiooni. Kaardistades tiimide stressi taset, saab juht teada kriitilised murekohad, millega esmajoones tegeleda.
  • Startupi asutajad pole enamasti professionaalsed juhid, vajadus meeskondi juhtida võib osutuda lausa ebamugavaks kaasnähtuseks. Tehnoloogia aitab juhil arengukohad üles leida ja abi kaasata.

    startup challenges

  • Kõrge läbipõlemise määr startupide töötajate ja juhtide hulgas (hinnanguliselt kuni 50%) vajab teadlikku ohumärkide jälgimist ja proaktiivset sekkumist. Võimalus anonüümselt erinevate tööelu tahkude kohta tagasisidet anda  selgitab välja pingekohad ja nende põhjused.
  • Kaugtöö ja erinevad tegevuskohad tingivad süsteemse juhtimisinfo kogumise vajaduse. Kõigi töötajate kaasamine ning nende heaolu jälgimine on täiendav väljakutse.
  • Värskes ettevõttes ja kiiresti kasvavas meeskonnas tuleb ambitsioonide realiseerimiseks proaktiivselt töökultuuri kujundada, olukorda kaardistada ja muutusi mõõta.
  • Startupides on meeskonnaliikmed sageli topeltrollides, kus sõpruskonna liikmetena jäävad arengukohad (olgu siis isiklikud või ärilised) lõpuni lahendamata ja võivad kuhjudes olulisi tagasilööke põhjustada. Õiglus ning läbipaistvus asutajate ja töötajate suhetes toob edu.
  • Raha kaasamise võidujooksus annab neutraalne tehnoloogiline jälgija punase lipuga märku jätkusuutliku tegutsemise ohukohtadest.

Kuidas järjepidev dialoog tiimiliikmetega ettevõtet aitab ja kuidas Moticheck muutuste juhtimist toetab? Uuri lisaks https://moticheck.com/the-solution/

 

Pille Parind-Nisula, juuli 2022

startups
startups
startups