Tehisintellekt, juhtimiskvaliteet

Categories
Veiko Valkiainen Martin Rajasalu

Oli au olla Veiko külaliseks. Tehisintellekt on juhtimises uus nähtus. Seda nii otse inimeste ja protsesside juhtimises kui ka juhi abimehena. Kuid seda vaid täna ja praegu. Homme enam ei ole nii. Paljud protsessid on homme juhitud, mõjutatud, planeeritud …. AI poolt. Sest nii on parem. AI jõuab rohkem kui inimene. 

Aga AI võib täita ka inimesele omaseid ülesandeid, kui inimene ei ole saadaval või ole valmis seda tööd tegema. Kõlab ehk üllatavalt, et mentorid ei ole nõus juhte aitama. Küll nad raha eest on…. aga ei ole. Juhtimismentorid ja coachid ei ole juhi kõrval 24/7. Nad ei sõida teisest riigist või linnast kohale, et vastata kolme reaga ühele küsimusele. Nad tahavad teha sinuga tunnise sessiooni kord kuus, kuid sul läheb nõu vaja nüüd ja praegu. Teeme kõne? Ei saa, olen busy… AI ei ole busy. On alati kohal, on kicki kaugusel … ja on laiema silmaringiga ning võimekam.  

Aga jõuame jutuga ära käia ka isejuhtivate autode juures. Puudutame holokraatiat, Veiko lemmikteemat. Ja räägime muutusest. Juhtimine ongi muutuste kunst. 

Kuula Veiko Valkiaineni podcasti Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis siit

Veiko Valkiainen Martin Rajasalu
Veiko Valkiainen Martin Rajasalu
Veiko Valkiainen Martin Rajasalu