Uudishimu, julguse ja hoolika planeerimise tähtsus innovatsiooni soodustava keskkonna loomisel

Categories
moticheck webinar

Kiirelt arenevas ärimaailmas on innovatsiooni edendamine organisatsioonides jätkuvalt suur väljakutse. Hiljutises Motichecki veebiseminaris jagasid Motichecki esindajad Martin ja Pille ning nende külaline Annika, Statistikaameti personalijuht, väärtuslikke teadmisi innovatsiooni edendamise ja tõhusa muutuste juhtimise strateegiate rakendamise kohta. Nende arutelu rõhutas uudishimu, julguse ja hoolika planeerimise tähtsust innovatsiooni soodustava keskkonna loomisel.

Annika lähenemine innovatsiooni stimuleerimisele traditsiooniliselt jäigas avalikus sektoris toob esile varajase ettevalmistustöö ja võtmetähtsusega inimeste toetuse kindlustamise olulisuse. Oma kogemuste põhjal rõhutas ta, et edukas muutus sõltub arvamusliidrite toetuse saavutamisest enne ideede tutvustamist juhtkonnale. See ettevalmistusfaas tagab, et uued algatused võetakse vastu entusiasmi, mitte vastupanuga. Lisaks rõhutas Annika vajadust mõista iga muutuse taga olevat “miks”-küsimust ning joondada see organisatsiooni üldiste eesmärkidega, käsitledes samal ajal ka individuaalseid motivatsioone. See joondamine mitte ainult ei hõlbusta sujuvamat elluviimist, vaid soodustab ka ühise visiooni tekkimist meeskonnaliikmete seas.

Motichecki rakendamine Statistikaametis on tõestus nende strateegiate tõhususest. Pilootprojekti käivitamine väiksemates rühmades ja pidev dialoog aitas organisatsioonil leevendada esialgset vastupanu ja järk-järgult suurendada usaldust uue lähenemise vastu. Üleminek iga-aastastelt rahulolu uuringutelt reaalajas tagasiside mehhanismidele näitab, kuidas innovaatiliste lahenduste omaksvõtmine võib suurendada organisatsiooni paindlikkust ja reageerimisvõimet. Nagu Annika märkis, on andmete aktiivne kasutamine juhtide poolt arutelude ja otsustusprotsesside juhtimiseks hea, selle tulemuseks on dünaamilisem ja kaasatum tööjõud. See näide illustreerib, kuidas läbimõeldud ettevalmistus ja selge arusaam motivatsioonidest võivad muuta isegi väga väljakujunenud kultuuriga institutsioonid innovatsioonikeskusteks.

Vaata veebiseminari salvestust allpool. Varasemaid Motichecki Leadership Talk’i episoode ja meie tootevideoid leiad siit Motichecki YouTube’i kanalilt.

Veel samal teemal:

Future of Work: tehisintellekt, töötajate kogemus ja juhtimisülevaade | Aurora Women’s Club

Juhtimisauditi podcast: Uuendus ja innovatsioon juhtimises

Tööheaolu ega -kultuuri teenusena sisse ei osta. Kes vastutab?

 

moticheck webinar
moticheck webinar
moticheck webinar